FORDON – DOLINA ŚMIERCI

Szanowni Państwo,

Unisławskie Towarzystwo Historyczne poszukuje świadków, rodzin (w szczególności dzieci) osób pomordowanych w 1939 r. w fordońskiej Dolinie Śmierci. Zbieramy wspomnienia, zdjęcia i dokumenty związane z tamtymi tragicznymi wydarzeniami. Jeśli ktoś z Państwa stracił kogoś bliskiego w Dolinie Śmierci albo posiada materiały, którymi zechciałby się podzielić– uprzejmie prosimy o kontakt pod nr tel. 793993981, email: uth1@wp.pl bądź informację na profilu FB Instytutu Filmowego Unisławskiego Towarzystwa Historycznego.
Nagrania posłużą jako materiał do filmu dokumentalnego „Dolina Śmierci 1939 -Zbrodnia pomorska”, którego realizację planujemy.
Akcja nagrania świadków obywa się w ramach projektu UTH „Notacje pomorskie: wywiady i zapisy cyfrowe zeznań świadków zbrodni pomorskiej 1939″ sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności ze środków programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2014-2020.